پولیپ بینی

پولیپ بینی چیست ؟

پولیپ بینی : بینی ، یکی از پیچیده ترین ارگان های بدن بوده که سلامت آن در حفظ ایمنی بدن تاثیر بسیاری دارد ، چرا که بروز هر گونه ایراد و اختلال در عملکرد آن می تواند سلامت فرد را تحت تاثیر قرار داده و به مخاطره بیندازد.پولیپ بینی

از شایع ترین اختلالاتی که شیوع گسترده ای نیز داشته و بسیاری از افراد با آن درگیر هستند ، باید به پوليپ بيني اشاره کنیم ؛ این اختلال ، زمانی بروز می یابد که مخاط بینی ، تحت تاثیر عوامل گوناگون ، بیش از حد طبیعی رشد نماید ؛ بدین ترتیب بافت اضافه درون بینی ، تشکیل شده و منجر به کاهش فضای داخلی حفره بینی می شود و از عبور هوا جلوگیری می کند ؛ بدین ترتیب فرد با گرفتگی بینی مواجه خواهد شد.

لازم به ذکر است که پوليپ بيني ، سینوس ها را نیز درگیر می کند ؛ از این رو علاوه بر مسدود کردن بینی ، منجر به کاهش حس بویایی در افراد نیز خواهد شد.

در افرادی که با پولیپ بینی درگیر هستند ؛ بروز اختلالاتی همچون احساس درد در نواحی سر و صورت ، خلط در پشت حلق ، آبریزش بینی و از این قبیل موارد وجود خواهد داشت.

درمان پوليپ بيني

اولین راه منتخب پزشک به منظور درمان پوليپ بيني ، دارو درمانی می باشد ؛ اما در صورتی که این روش با موفقیت همراه نباشد ، پزشک اقدام به انجام جراحی پوليپ بيني می نماید.

جراحی پوليپ بيني

در حال حاضر رایج ترین روش جهت رفع پوليپ بيني ، انجام جراحی آندوسکوپی سینوس است.

به منظور انجام این جراحی ، پزشک از ابزاری به نام آندوسکوپ ، کمک گرفته و با استفاده از آن اقدام به تراشیدن پوليپ بيني کرده و آن ها را خارج می سازد.

هزینه جراحی پولیپ بینی

به کسانی که با پوليپ بيني درگیر بوده و به منظور رفع آن باید اقدام به انجام عمل جراحی پولیپ بینی نمایند ، توصیه می شود جهت اطلاع از هزینه قطعی آن به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

پاسخ

دو × دو =