مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : جراحی پلک ، در اصطلاح پزشکی تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود ؛ این جراحی زیبایی نیز همانند سایر جراحی ها ، دارای دوران نقاهت می باشد ؛ رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک ، تاثیر به سزایی در نتیجه آن دارد ، از این رو در این مقاله به معرفی مهم ترین نکات بعد از عمل پلک اشاره شده است.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراح پلک ، به کسانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، توصیه می کند در روزهای ابتدائی پس از آن به منظور جلوگیری از خشک شدن چشم ، از قطره چشم مصنوعی استفاده کنند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل پلک

کسانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، باید به منظور وارد نشدن فشار به صورت در دوران نقاهت آن از خوابیدن بر روی پهلو و شکم خودداری کرده و طاق باز بخوابند.

هم چنین قرار دادن دو بالش در زیر سر در حین استراحت و خواب نیز کمک شایانی به رفع تورم و کبودی ناشی از جراحی پلک می کند.

از بین بردن ورم بعد از عمل پلک

بروز تورم و کبودی در اثر عمل جراحی زیبایی پلک ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد و تنها میزان آن متفاوت می باشد ؛ لازم به تذکر است که بروز این عوارض ناشی از عمل پلک ، جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که به مرور زمان برطرف می شود ، با رعایت برخی از نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، می توان به روند بهبودی تورم ناشی از عمل پلک بهبود بخشید.

  • استفاده از کمپرس یخ
  • مصرف آب آناناس و آب کرفس
  • عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
  • کاهش مصرف نمک

با رعایت نکات فوق ، دوران نقاهت عمل پلک را سریعا و به راحتی پشت سر خواهید گذاشت.

پاسخ

یک × 2 =