مراقبت های بعد از تزریق ژل

توصیه و مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : تزریق ژل ، به دلایل بسیاری ؛ از جمله هزینه مقرون به صرفه ، روش کم تهاجمی ، عدم دوران نقاهت ، نتایج مطلوب و از این قبیل موارد از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست ، است که می تواند به رفع بسیاری از چین و چروک ها و فرورفتگی های پوست ، پرداخته و همچنین ، موجب حجم دهی برخی از نقاط صورت نیز شود ؛ اما ، مراقبت های مورد نیاز پس از انجام این روش از جوانسازی پوست چیست ؟

در مقاله پیش رو ، به شرح نکات پس از تزریق ژل ، خواهیم پرداخت ؛ با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

افرادی که تزریق ژل انجام داده اند ، در دوران نقاهت آن و چند روز قبل تزریق باید از مصرف داروهای ضد التهابی که منجر به بروز اختلال در انعقاد خون می گردند ؛ از جمله آسپرین ، ایبوپروفن ، جینکو ، داروهای گیاهی ، زنجبیل و از این قبیل موارد خودداری نمایند.

استعمال دخانیات بعد از تزریق ژل

سیگار ، قلیان و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل در دوران نقاهت تزریق ژل ، منجر به بروز تاخیر در بهبودی می گردد ؛ از این رو ، به تمامی افراد توصیه می شود تا حداقل یک هفته از مصرف آن ها خودداری نمایند.

ورم بعد از تزریق ژل

در ذیل ، به برخی از دیگر موارد تاثیر گذار در رفع تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل ، اشاره شده است :

حذف نمک و ادویه از رژیم غذایی

اجتناب از استحمام با آب داغ

مصرف آب آناناس و آب کرفس و مواد حاوی ویتامین سی

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

پزشک ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه تزریق صورت گرفته و تقارن بیشتر ، توصیه می کند تا مدتی فرد به طور طاق باز بخوابد ؛ لازم به ذکر است ، ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت ، منجر به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل ، می شود.

لازم به ذکر است در افرادی که دارای تبخال هستند تا زمان خشک شدن کامل و رفع زخم ، تزریق ژل به هر ناحیه از صورت ممنوع می باشد.

پاسخ

هفده + 9 =