مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ، یک روش غیرتهاجمی و ایمن به منظور جوانسازی پوست ، بوده که به علت نتایج شگفت انگیز آن طرفداران بسیاری داشته و همچنان شاهد افزایش روزافزون متقاضیان آن هستیم ؛ یکی از نکات بسیار مهم که تاثیر به سزایی در دریافت نتایج مطلوب از این روش دارد ، رعایت نکات پس از آن می باشد ؛ بدین منظور در این مقاله به شرح مهم ترین نکات پس از تزریق بوتاکس ، پرداخته ایم با مطالعه و رعایت آن ها علاوه بر دریافت نتایج مطلوب ، از بروز عوارض احتمالی آن نیز جلوگیری نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس

در حین دراز کشیدن یا خم شدن به مدت طولانی ، نیروی جاذبه بر روی بدن اثر گذاشته و منجر به حرکت بوتاکس در زیر پوست می گردد ؛ از این رو پزشکان به منظور جلوگیری از بروز عوارض احتمالی ، توصیه به عدم استراحت و خواب تا ساعاتی پس از تزریق بوتاکس می کنند.

همچنین طبق توصیه پزشکان بهتر است افراد پس از انجام این روش از جوانسازی پوست ، به مدت چند روز از خوابیدن به حالت دمر و بر روی پهلو اجتناب کرده و طاق باز بخوابند.

آرایش بعد از بوتاکس

طبق توصیه پزشک ، بهتر است از انجام آرایش بلافاصله پس از تزریق بوتاکس ، خودداری شود ؛ چرا که اعمال فشار بیش از حد بر روی پوست ، می تواند منجر به بروز عوارض جبران ناپذیری شود ؛ علاوه بر آن ، استفاده از برخی از کرم های لایه بردار ، منجر به تحریک پوست می گردند.

شستن صورت بعد از بوتاکس

گرمای بیش از حد آب ، سبب افزایش جریان خون در صورت شده و در اثر آن ، امکان تغییر وضعیت بوتاکس در زیر پوست وجود دارد ، بدین منظور به افراد توصیه می گردد در روزهای ابتدائی پس از تزریق بوتاکس ، از آب گرم به منظور شستشو صورت خود استفاده نکنید.

پاسخ

سیزده − دوازده =