جراحی لوزه

جراحی لوزه

جراحی لوزه : در بسیاری از مواقع مشکلات لوزه ، به قدری شدید خواهد بود که با درمان های دارویی رفع نخواهد شد؛ در این زمان بهترین روش درمانی انجام جراحی لوزه می باشد.

لوزه ها ، بافت های لنفاوی هستند که مکان قرار گیری آن ها در انتهای حلق ، زبان و پشت بینی می باشد ؛ از مهم ترین لوزه هایی که می توانند سبب بروز مشکل در افراد شوند ، می توانیم به لوزه سوم و لوزه های کامی اشاره کنیم.

لوزه ها ، بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند که از ورود ویروس و باکتری به درون بدن جلوگیری می کنند ؛ لازم به ذکر است که نبود آن ها سبب بروز مشکل در افراد نمی شود ؛  سیستم ایمنی بدن کودکان ، جدید بوده و در حال آشنایی با ویروس و باکتری ها می باشد ، به همین علت است که معمولا کودکان بیمار می شوند و بدین ترتیب بدن آن ها به طور مداوم در حال مبارزه با بیماری می باشد ؛ در طی این روند شاهد بزرگ شدن لوزه سوم نیز به خصوص از سه تا هفت سالگی خواهیم بود ؛ بزرگ شدن لوزه ها ، سبب بروز مشکلاتی هم چون گلو درد ،  بدبویی دهان خرخرشبانه و غیره در کودکان می شود ؛ بهترین راه حل درمان بزرگی لوزه های مقاوم به درمان دارویی انجام جراحی می باشد.

جراحی لوزه

جراحی لوزه چگونه انجام می شود ؟

برای انجام جراحی لوزه ، تکنیک و روش های بسیاری وجود دارد ؛ نکته بسیار مهم در رابطه با جراحی لوزه ، در این مورد می باشد ؛ که جراحی لوزه ، باید توسط جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ماهر و با تجربه انجام گیرد ؛ چرا که بسیار حساس می باشد.

دکتر سحر زاهدی ، یکی از بهترین جراح و متخصصان گوش و حلق و بینی می باشند که در این زمینه تجربه و مهارت بسیاری دارند ، توصیه می شود به منظور انجام معاینات مورد نیاز و دست یابی به اطلاعاتی در رابطه با جراحی لوزه به مطب ایشان مراجعه نمایید.

امکان انجام جراحی لوزه ، تحت بی حسی موضعی وجود نداشته و حتما باید تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد.

نکاتی در ارتباط با جراحی لوزه :

  • در صورتی که عفونت لوزه های کامی بیش از 5 الی 7 بار در یک سال  اتفاق بیفتد، احتمال انجام جراحی لوزه بسیار افزایش می یابد.
  • زمانی که سینوزیت مزمن در کودکان در برابر درمان دارویی مقاومت نشان دهد ،جراحی لوزه سوم یکی از تدابیر درمانی مناسب می باشد. همچنین مواقعی که لوزه ها بیش از اندازه بزرگ شوند و باعث اختلال در بلع و تنفس بشوند ،جراحی لوزه ها یک گزینه درمانی  مطلوب به نظر می رسد

پاسخ

18 + 10 =