جراحی بینی در تبریز

عمل جراحی بینی در تبریز

آیا جراحی بینی در تبریز عملی رایج است ؟  جراحی بینی ، جزء آن دسته از عمل های زیبایی صورت است که طرفداران بسیاری داشته و روزانه به متقاضیان آن افزوده می شود ؛ چرا که چشمگیرترین عضو صورت ، بینی بوده و از این رو زیبایی چهره را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد ؛ افراد که نیز به دنبال افزایش زیبایی هستند ، روی به انجام این جراحی می آورند.

جراحی بینی در تبریز

اما نکته بسیار مهم در رابطه با انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی ماهر و چیره دست می باشد ؛ چرا که انجام جراحی زیبایی بینی توسط جراح بینی زبده ، سبب دریافت نتایج مطلوب از عمل بینی شده و علاوه بر آن از بروز عوارض و مشکلات احتمالی نیز جلوگیری می کند.

هدف از جراحی بینی در تبریز چیست ؟

عمل جراحی بینی ، معمولا با اهداف زیبایی ، درمانی و یا برای تحقق بخشیدن همزمان به این دو هدف ، صورت می پذیرد.

جراحی زیبایی بینی

در جراحی زیبایی بینی ، هدف رفع نقایص ظاهری بینی می باشد. این نقایص معمولا به صورت طبیعی در بینی فرد وجود دارند و یا ممکن است ، در اثر عمل جراحی بینی اولیه ، در بینی ایجاد شده باشند. در این موارد جراحی زیبایی بینی را ، رینوپلاستی ثانویه یا عمل بینی ترمیمی می نامند.

البته گاهی عوارض ناشی از جراحی بینی اولیه ، ممکن است در عملکرد تنفسی بینی مشکلاتی را ایجاد نمایند ، که به حوزه جراحی درمانی بینی بر می گردد. اصلاح قوز بینی ، کوچک کردن بینی ، متقارن نمودن سوراخ های بینی و پره های آن ، رفع کجی بینی و … از ایرادات ظاهری بینی به حساب می آیند ، که افراد برای برطرف نمودن آن ها ، خود را به تیغ جراحی می سپارند.

جراحی درمانی بینی

در جراحی بینی با هدف درمانی ، جراح اقدام به برطرف نمودن مشکلات عملکردی بینی می نماید. این مشکلات معمولا ، عملکرد تنفس طبیعی بینی را تحت الشعاع خود قرار می دهند. جراحی پولیپ های بینی ، سینوزیت ، جراحی انحراف بینی ( سپتوپلاستی ) و … در دسته جراحی های درمانی بینی ، قرار می گیرند. معمولا هزینه های جراحی های درمانی بینی ، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار می گیرد.

 

انتخاب جراح بینی

به منظور انتخاب جراح بینی ، می توان از دوستان و آشنایانی که در این زمینه اطلاعات دارند ، کمک گرفت ؛ لازم به تذکر است ، جستجو در اینترنت نیز کمک شایانی به آشنایی با تعدادی از بهترین جراحان بینی و در نهایت انتخاب جراح بینی می کند.

افراد می توانند با جستجو کلماتی ؛ همچون بهترین جراح بینی در تبریز  ، جراحی بینی در تبریز و از این قبیل موارد با بسیاری از جراحان بینی آشنایی پیدا کنند.

بهترین جراح بینی در تبریز کیست ؟

دکتر سحر زاهدی ، بهترین جراح بینی در تبریز سالیان زیادی است که زمینه جراحی بینی در تبریز  فعالیت می کنند ، بنابراین دارای تجربه و مهارت بسیاری در این زمینه می باشند ؛ جهت آشنایی بیشتر و مشاهده نمونه کارهای دکتر زاهدی جراح بینی تبریز می توانید به سایت و صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

از دیگر خدمات دکتر سحر زاهدی ، می توانیم به جراحی زیبایی پلک ، جراحی زیبایی گوش ، جراحی لوزه ، جراحی سر و گردن ، جراحی آندوسکوپی سینوس و غیره اشاره کنیم.

انواع بینی

بینی ها معمولا بر اساس ساختار پوست و غضروف ، در دو دسته جای می گیرند :

بینی استخوانی

این بینی ها ، دارای پوست بسیار نازکی هستند و ساختار استخوان و غضروف در آن ها ، دارای استحکام بسیاری است. معمولا مهم ترین مشکلی که در ظاهر بینی های استخوانی وجود دارد ، قوز روی استخوان بینی می باشد؛ از این رو بینی های استخوانی ، به بینی های عقابی نیز معروف هستند.

بینی گوشتی

این بینی ها معمولا دارای پوستی ضخیم بوده ، و در ناحیه نوک بینی ، از چربی نسبتا بالایی برخوردارند. ساختار غضروفی در این بینی ها بسیار ضعیف است؛ از این رو در جراحی بینی گوشتی ، برای جلوگیری از برگشت نتایج ، جراح اقدام به تقویت غضروف بینی ، از طریق پیوند گرافت های غضروفی می نماید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی ، در افراد با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر می باشد ؛ از این رو به منظور اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی به جراح بینی مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

آیا برای انجام جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی وجود دارد ؟

بله ، عمل زیبایی بینی در دختران و پسران پس از پایان سن بلوغ ، انجام می گیرد ؛ چرا که رشد بینی نیز همزمان با اتمام این سن متوقف می شود ؛ علاوه بر آن برخی از غضروف های بینی تا پایان سن بلوغ ، وظیفه رشد اعضا صورت را بر عهده دارند ؛ بنابراین انجام جراحی زیبایی بینی پیش از این سن ، منجر به بروز تداخل در رشد اعضا صورت می گردد.

نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی چه زمانی مشخص می گردد ؟

رفع کامل تورم بینی ، یک سال به طول می انجامد ؛ از این رو گفته می شود فرم ظاهری بینی پس از گذشت یک سال ، مشخص خواهد شد.

آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است ؟

میزان درد ناشی از عمل زیبایی بینی ، به قدری خفیف بوده که با مصرف مسکن بر طرف می گردد ؛ تنها افراد زیباجو که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، باید توجه نمایند که پیش از مصرف مسکن با پزشک معالج خود مشورت کرده و از مصرف خودسرانه آن اجتناب نمایند.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل جراحی بینی ، با توجه به شرایط بیماران متغیر می باشد ؛ اما در حالت کلی ، جراحی زیبایی بینی به 1 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.

دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

در حال حاضر کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، پس از گذشت 7 الی 10 روز از انجام آن می توانند به انجام امور روزانه خود پرداخته و به سرکار بازگردند ؛ لازم به ذکر است ، آن ها همچنان باید از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایند.

جراحی بینی در تبریز

آیا جراحی زیبایی بینی منجر به تنگی نفس می گردد ؟

پزشک در حین انجام عمل جراحی بینی ، بر روی رفع ایرادات بینی در عین حفظ عملکرد صحیح آن تمرکز می کند ؛ بنابراین ، در صورت انتخاب پزشک ماهر و چیره دست ، امکان بروز این مشکل وجود نخواهد داشت.

آیا امکان انجام جراحی درمانی و زیبایی بینی به طور همزمان وجود دارد ؟

بله ، تنها مدت زمان انجام جراحی بینی افزایش می یابد.

آیا امکان برگشت نتیجه جراحی زیبایی بینی وجود دارد ؟

خیر ، در صورتی که جراحی زیبایی بینی توسط جراح ماهر و چیره دست انجام گیرد ، امکان بروز این اتفاق وجود نخواهد داشت.

پاسخ

1 + هفده =