جراحی انحراف بینی

عمل جراحی انحراف بینیجراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی : انحراف تیغه میانی بینی ( انحراف تیغه سپتوم ) که به تعبیر عام با نام انحراف بینی شناخته می شود ، اختلالی است که در اثر جا به جایی غضروف میانی حفره های بینی ، رخ می دهد ؛ هنگامی که تیغه میانی بینی ، بیش از اندازه به یک سمت مایل شود سبب بزرگ شدن یکی از حفره های بینی نسبت به دیگری شده و بدین ترتیب سبب بروز مشکلاتی از قبیل گرفتگی بینی ، کاهش جریان هوا و در نهایت مشکلات تنفسی می شود.

از علل انحراف تیغه سپتوم ، باید به وراثت و اصابت ضربه به بینی اشاره کنیم.

درمان قطعی انحراف بینی

لازم به ذکر است تنها راه درمان قطعی انحراف بینی ، انجام جراحی است.

با انجام جراحی انحراف بینی که در اصطلاح علمی و پزشکی با نام سپتوپلاستی شناخته می شود ، می توان انحراف تیغه میانی بینی را اصلاح کرد.

عمل انحراف بینی و زیبایی همزمان

در بسیاری از مواقع انحراف بینی ، به قدری شدید بوده که در ظاهر افراد نیز نمایان می شود ؛ در این زمان افراد می توانند اقدام به انجام همزمان جراحی انحراف و زیبایی کنند ؛ در اصطلاح پزشکی این عمل را سپتورینوپلاستی ، می نامند.

عمل انحراف بینی با لیزر

احتمالا مطالب بسیاری در رابطه با جراحی انحراف بینی با لیزر شنیده اید ، در این رابطه باید ذکر شود که در حال حاضر لیزر ، پیشرفت بسیاری در حوزه پزشکی داشته است ؛ اما توانایی ایجاد تغییر بر روی استخوان و غضروف را ندارد ، عمده تغییرات جراحی بینی نیز بر روی غضروف و استخوان بینی انجام می گیرد ؛ بنابراین می توان گفت امکان انجام جراحی بینی با لیزر ، وجود ندارد و مطالب موجود در این باره صرفا جنبه تبلیغاتی دارند.

از کاربرد لیزر در جراحی بینی ، می توانیم به رفع جای اسکارهای ناشی از جراحی بینی اشاره کنیم.

پاسخ

5 + شانزده =